Primera autonòmica femení

Les sèniors subcampiones de Balears

salle150 Gran final de temporada el realitzat pel nostre equip on s'ha aconseguit quedar primeres en el Campionat de Mallorca i subcampiones de Balears. Aquest cap de setmana passat se celebrava a Manacor el campionat de Balears de primera autonòmica femenina. En format de triangular causa de absències. Les nostres jugadores s'enfrontaven a Campos i a Zona 5, organitzador i primer classificat de la lliga regular. I es va realitzar un gran paper. Quedant segones perdent l'últim partit per un punt i en la pròrroga.

JORNADA 2 DAKOTA ALCÚDIA, 62 - CAMPOS, 59.

Partit molt competit, emocionant i de moltes alternatives que no es va decidir fins al final. El primer quart va servir, com sol ser habitual, perquè els equips es traguessin mica de nervis normals en aquests partits. L'equip de Campos perquè només li valia guanyar, en haver perdut la primera jornada contra Zona 5, i les nostres en ser el primer partit del campionat per a nosaltres.

Les sèniors comencen demà el Campionat de Balears

fotoDesprés de proclamar-se brillantment campiones de la fase de Mallorca fa tres setmanes a Campos, aquest cap de setmana, l'equip sènior de primera autonòmica disputarà a Manacor el Campionat de Balears.

Amb l'absència dels equips de les altres illes seran només tres els equips participants: les amfitriones del Zona 5, el Campos i el nostre equip Dakota Alcúdia.

És una bona oportunitat de tornar a reviure els bons moments viscuts a Campos on les al·lotes den Miki Cerdà varen demostrar que poden aspirar a tot.

Vos hi esperam !!!

El calendari de partits és el següent:

Les sèniors es proclamen campiones de Mallorca

fotoDesprés classificar-nos en l'última jornada de lliga no crec que hi hagués ningú que pensés que poguéssim tenir opcions de guanyar el Campionat de Mallorca i classificar per al Campionat de Balears. Ningú excepte nosaltres mateixos. Sense grans pretensions, amb humilitat però amb la confiança del que treballa i s'esforça sabíem que podríem tenir opcions en tots i cada un dels partits (tant de guanyar com de perdre). I també sabíem que seria molt i molt dur, donat el nivell dels contraris. I no ens equivocàrem.

Tres partits després, dues victòries en partits molt ajustats i una derrota per la mínima ens donaven el primer lloc i la classificació per al Campionat de Balears.

Te posam un autocar per anar a animar a les sèniors

A partir d'avui i fins diumenge el nostre sènior femení disputa a Campos el Campionat de Mallorca de primera autonòmica. Per tal que puguin sentir-se recolzades per la nostra afició demà dissabte, per l'important partit contra les amfitriones de Campos, posarem a disposició de tots aquells que vulguin anar-hi un autocar que sortirá del pavelló a les 17:30 i tornarà després del partit que és a les 20 hores.

Els partits de la fase seran els següents:

CTEIB 62 - DAKOTA ALCÚDIA 44

Últim partit de la temporada contra un equip de divisió nacional. En aquest cas el Centre de Tecnificació de les Illes Balears. Grup molt jove però amb molt talent i gran potència física que es troba classificat en segon lloc en la lliga.

L'inici de partit del nostre equip va ser desastrós, perdent pilotes davant la pressió defensiva del rival i amb molt poc encert en el llançament. Tot al contrari que les locals, que gairebé sense fallar cap tir ni exterior ni interior marxava ràpidament al marcador (14 a 2, minut 5). Després d'un temps mort, el nostre equip va millorar tant en atac com en defensa aconseguint que el desavantatge no creixés i finalitzant els primers 10 minuts amb el resultat en contra de 21 a 11.