Cadet femení A

Crònica de la fase final de Mallorca cadet femení

Discreta actuació al campionat per part del nostre equip. La participació del nostre equip en el campionat va ser de menys a més acabant amb un balanç de 0 victòries i 3 derrotes.

En el primer partit contra Binissalem, equip que ens havia guanyat dos partits en lliga per més de 20 punts de diferència, les sensacions van ser positives. Es va jugar bé a moments, amb bona actitud i tenint possibilitat de guanyar el partit a falta de 5 minuts pel final del partit (49 a 53). Finalment la diferència final de -15 no va fer justícia a la igualtat viscuda al llarg de 35 minuts.

A la segona jornada ens vam veure superades per les amfitriones i al final primeres classificades, el Bahía San Agustín. Des del primer fins a l'últim minut. El resultat final, 63 a 32, ho diu tot.

Les cadets juguen aquest cap de setmana la Fase final de Mallorca

Les nostres cadets femenines del Grup especial disputen aquest cap de setmana la "Fase final de Mallorca". L'esdeveniment se celebra al pavelló Toni Servera de s'Arenal, seu de l'equip segon classificat en lliga, el Bahía San Agustín. La resta de participants són el C. B. Binissalem, com a tercer classificat i el C. B. La Salle, com a quart classificat. El primer classificat de la fase obtindrà la classificació per al Campionat de Balears.

Els horaris dels partits són els següents:

Bahia San Agustín 64 - DAKOTA ALCÚDIA 44

Mal partit de l'equip en un dels camps més difícils de la lliga.

Una mala sortida en el primer quart, amb moltes pèrdues de pilota, un atac espès i una defensa poc atenta van propiciar un parcial inicial de 20 a 8 en contra en el primer quart.

El segon es va millorar una mica, però el parcial de 14 a 10 deixava una diferència en contra de 16 punts, molt difícil de remuntar en la circumstàncies que ens trobàvem.

Malgrat els intents de l'equip, va ser un voler i no poder, arribant a perdre per 26 punts. Un petit parcial final va deixar el resultat en el definitiu 64-44.

DAKOTA ALCÚDIA 60 - La Salle 39

Partit difícil davant un dels millors equips de la lliga, que a més ens havia superat àmpliament en el partit de la primera volta. Però totes les jugadores van estar a l'altura del partit.

Tot i una mala sortida, amb diverses pèrdues de pilota que van propiciar cistelles fàcils per al rival, el nostre equip va mantenir la concentració, per anar asserenant-se amb el pas dels minuts. Un parcial de 9 a 0 en els 5 últims minuts del primer quart donava cert avantatge al nostre equip: 16-12.

En el segon quart es van aconseguir controlar les pèrdues i assentar millor la defensa el que va suposar un parcial favorable de 9 a 7, per augmentar l'avantatge al descans: 25 a 19.

DAKOTA ALCÚDIA 50 - Zona 5 45

El cadet femení de grup especial va aconseguir una important victòria tot i fer un mal partit contra el Zona 5.

El partit es va iniciar amb domini del nostre equip sobretot en atac, anotant amb fluïdesa i aconseguint un parcial de 7 a 2. Malgrat el temps mort visitant es van mantenir les diferències, arribant al final del primer quart amb un avantatge de 10 punts (19 a 9).

El segon quart es va iniciar amb la mateixa dinàmica. El nostre equip va mantenir la serietat en atac i en defensa tot i la lluita del rival, aconseguint ampliar l'avantatge fins als 13 punts (25-12 minut 15). Però un canvi defensiu del rival a zona va propiciar que el nostre atac es travàs. Malgrat tot es va arribar al descans amb un avantatge de 7 punts, 28 a 21.